-ads3-

Sulmuesi Ousmane Dembele ka refuzuar mundësinë që të ndërprerje kontratën me Barcelonën. 

Katalanasit provuan ta shesin francezin në merkaton e janarit, duke e ofruar te disa klube angleze dhe ishin në negociata me PSG-në, por nuk arritën marrëveshje. 

LEXO EDHE:Ushtroi dhunë ndaj të dashurës, gjykata lë të lirë futbollistin e Manchester United

Ndërkohë, Barcelona nuk e do lojtarin në klub dhe ishin gati t’ia pagunin kontratën e mbetur, vetëm që të largohet nga “Camp Nou”. 

Sidoqoftë, Dembele ka refuzuar ofertën për largimin nga Barcelona dhe do largohet vetëm në verë, kur kontrata t’i skadojë. 

Francezi raportohet se preferon që të qëndrojë deri në fundin e sezonit me shpresën që trajneri Xavi t’i jep mundësinë të luajë ndonjë minutë, pavarësisht që ka ndarë mendjen të mos rinovojë .