Një pronar garazhi në kantonin Aargau ka marrë telefonata nga e gjithë Evropa pasi një Lamborghini i tij është zhdukur.

Raffaele Colacino nga Spreitenbach i dha me qira një SUV të nivelit të lartë një Lamborghini Urus një gruaje disa javë më parë. Ajo mori me qira për dy ditë – por ai nuk e ka parë makinën që atëherë, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell albinfo.ch.

Ajo u drejtua përtej kufirit në Austri, ku gjurmuesi GPS u hoq dhe makina u zhduk.

Colacino ka kërkuar ndihmën e mediave sociale – e përforcuar nga oferta e tarifës së gjetësit prej 25,000 CHF.

Telefoni i tij nuk ka pushuar së zili. Shikime të mundshme janë raportuar në rajonin e Sllovenisë dhe Kroacisë.

Mësohet se policia lokale është vënë në alarm.