-ads3-

Xherdan Shaqiri do të ndryshojë ambient. Pasi nuk arriti të ambientohej në ekipin e ri, Lyonin, tani Shaqiri po kërkon një aventurë tjetër.

Siç raporton eksperti i transferimeve, Fabrizio Romano, marrëveshja është arritur dhe Xherdan Shaqiri do të luajë në MLS në Amerikë me ekipin Chicago Fire.

Klubi amerikan do të paguajë shtatë milionë euro për transferimin e tij, transmeton Gazeta Express.

Për gjashtë muaj në Lyon, Shaqiri nuk arriti të ambientohej, duke realizuar dy gola dhe duke bërë tri asistime që prej transferimit të tij nga Liverpooli në verën e kaluar.

Ai nuk u përfshi fare në ndeshjen e sontme të Lyonit, pasi ishte i zënë me përfundimin e kësaj marrëveshje.