Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri po planifikon të vendosë një treshe të rrezikshme sulmuese në ndeshjen e ardhshme kundër Hellas Verona.

Bianconerët janë duke u përgatitur për përballjen e tyre kundër Gialloblu të dielën, duke kujtuar mirë humbjen e tyre 2-1 ndaj skuadrës Veneto në gjysmën e parë të sezonit. Shumë kanë thënë se skuadra torineze pati një merkato të janarit fantstike dhe tani mund të shohim frytet e kësaj.

Siç raportohet nga Romeo Agresti, Allegri vendosi një treshen e parë të Denis Zakaria, Dusan Vlahovic dhe Alvaro Morata në stërvitje sot, ndoshta duke planifikuar të fillonte treshen së bashku në ndeshjen e ardhshme të Juventusit kundër Veronës.

Vlahovic nënshkroi për Juventusin në një marrëveshje me vlerë 80 milionë euro nga Fiorentina javën e kaluar dhe ai pritet të jetë njeriu kryesor në epokën pas Cristiano Ronaldos në Torino, ndërsa Zakaria nënshkroi një marrëveshje me kosto të ulët nga Borussia Monchengladbach.

Mesfushori zviceran është një përforcim i rëndësishëm në një zonë problematike për Allegrin.