Everton ka konfirmuar shkarkimin e trajnerit Rafa Benitez pas humbjes së fundit ndaj Norëich City.

Spanjolli u emërua si pasardhësi i Carlo Ancelottit dhe u prit menjëherë me një pritje armiqësore nga mbështetësit e Toffees për shkak të lidhjeve të tij të vjetra me Liverpool.

Pavarësisht një fillimi të mirë të sezonit që i pa ata të fitonin tre nga katër ndeshjet e tyre të para në Premier League, Everton që atëherë ka rënë në mënyrë dramatike dhe aktualisht është në vendin e 15-të në tabelë.