Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes mes Lianres dhe Barcelonës në Kupën e Mbretit.

Skuadra e nivelit të tretë të futbollit spanjoll është në avantazh me rezultat 1 me 0 ndaj skuadrës së Xavit.

Barcelona e kishte totalisht dominimin e ndeshjes, por që goli i vetëm erdhi nga skuadra vendase.

Ishte Hugo Diaz që shënoi në minutën e 19-të.

Për më shumë shikoni golin: Video