-ads3-

Juventus dhe Milan kanë nisur bisedimet me Julian Alvarez.

Lojtari i River Plate po zgjon vëmendje të madhe nga skuadrat italiane në merkaton e janarit.

Calciomercato raporton se Juventus dhe Milan të dyja kanë zhvilluar negociata me përfaqësuesit e sulmuesit të River Plate, Julian Alvarez.

Agjenti i 21 vjeçarit, Fernando Hidalgo thuhet se udhëton drejt Italisë këtë javë për të tentuar të mbyll një marrëveshje me njërën nga skuadrat e Serie A.

Fiorentina janë po ashtu në mesin e skuadrave që duan Alvarez, por Hidalgo dëshiron Juven, Milanin apo Atletico Madridin.

Atletico Madrid shihet si alternativë e tretë, pasi Serie A preferohet më shumë nga lojtari dhe përfaqësuesit e tij.