-ads3-

Antonio Conte, vetëm pak muaj pas marrjes së detyrës në Londër, pasi sipas “ESPN”, trajneri italian tashmë ka përfunduar “listën e zezë” të lojtarëve që dëshiron të largojë.

Duke folur së fundmi për shtypin, ai ka sqaruar se tashmë ka një imazh absolut për skuadrën e tij dhe madje pret që administrata të shprehë qëndrimet e tij për listë.

Sipas raportit, më shumë se gjashtë lojtarë duhet të fillojnë të kërkojnë ekipin e tyre të ardhshëm dhe në fakt “bosi” i skuadrës, Daniel Levy, është gati ta mbështesë në vendimet e tij.

Lojtarët që janë afër shitjes janë: Del Ali, Steven Bergwein, Matt Doherty dhe Tangi Entombele, Tanganga dhe Giovanni Lo Celso.

Mirëpo nuk konsiderohet e sigurt largimi i të gjithëve, pasi një operacion i tillë është jashtëzakonisht i vështirë për periudhën e janarit.