-ads3-

Inter sapo ka zyrtarizuar transferimin e Felipe Caicedo.

Sulmuesi qendror ka ardhur me huazim nga Genoa deri më 30 qershor 2022.

Inzaghi e ka dashur Caicedon si një sulmues rezervë që të ndihmojë Dzekon dhe Lautaron. Klubi i Inter-it ka zyrtarizuar këtë afrim në rrjetin social Twitter.