Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmir Hasani ka kërcënuar, Dardan Molliqaj pas protestës së djeshme, duke thënë se nëse nuk arrestohet do të ndërhyjë ai.

Hasani i tha Molliqajt se nëse nuk arrestohet nga Policia e Kosovë, ai do të vie nga Londra dhe do ta bëj “me pi ujë me lugë”.

“Kemi hjek qe 20 vjet me e ndertu shtetin e policin, ushtrin, gjykatat, shendetsin e nje njeri i paftyr siq ishe ti mi ra policit kjo eshte sulm ndaj shtetit tone jo vetum ndaj policve”, ka shkruar Hasani ndër të tjerash në Facebook.
Ky është shkrimi i plotë i Hasanit:

Nje porosi per Dardan Molliqaj, kerkim faljen tende sta pranoj ti duhesh me shku nburg.
Nese autoritetet e Kosoves nuk te arestojn e met shti nburg, une personalisht do e mar persiper do vi nga Londra per ti mbrojt polict tonë dhe ka met ba me pi ujë me lugë e kurr ska met ra ndermend me i sulmu institucionet e Republikes se Kosoves.
Kemi hjek qe 20 vjet me e ndertu shtetin e policin, ushtrin, gjykatat, shendetsin e nje njeri i paftyr siq ishe ti mi ra policit kjo eshte sulm ndaj shtetit tone jo vetum ndaj policve.
E pres me padurim arestimin e kti qeni ja perndryshe ja jap hakun une dhe e pranoj denimin qe do ma shqipton gjykata e Kosoves.