-ads3-

I lindur më 26 qershor 1950 në Ciudad Rodrigo, mesfushori, kapiteni dhe menaxher i përgjithshëm i i klubit spanjoll UD Salamanca, Enrique Miguel Martín ka ndërruar jetë në moshën 71 vjeçare, ditën e djeshme, 26 dhjetor.

Ish-futbollisti spanjoll ka luajtur 375 ndeshje zyrtare në 14 sezone radhazi: nëntë prej tyre në të Parë (ku luajti 231 ndeshje) dhe tre në të Dytën.

LEXO EDHE:
PSG spastron organikën, nxjerr 7 lojtarë në merkato
Ai shënoi katër gola në karrierën e tij, të gjithë në Helmántico: dy në Primera, kundër Betis në 74-75 dhe kundër Sevillas në 76-77; një tjetër në Kategorinë e Dytë dhe i fundit, në Kupë, kundër Astorgës në 83-84.

Varrimi i tij do të bëhet më 3 janar në orën 12:00 në famullinë e La Purísima.