-ads3-

Ndeshja më interesante ishte ajo mes Liverpool dhe Leicester, ku koha e rregullt u mbyll me rezultat 3-3, ku pas penalltive tutje kaluan ‘The Reds’.

Jamie Vardy shënoi dy gola të shpejtë në minutat 9’ dhe 13’ për epërsinë e dyfishë të Leicester.

Liverpooli ngushtoi epësinë e dhelprave me golin e shënuar nga Alex Oxlade Chamberlain.

Nuk do ta besoni kush i shkakton rrudhat, flet dermatologia me shumë vite eksperiencëIuvenis

Por pjesa e parë u mbyll me golin e James Maddison që shënoi për 3-1.

Diogo Jota hapi ndeshjen në minutën e 68-të duke e ngushtuar rezultatin në 3-2.

Në kohën shtesë Liverpooli arriti të barazojë rezultatin me golin e Takumi Minaminos për 3-3.

Ndeshja shkoi menjëherë në penallti, ku më i saktë ishte Liverpooli që fitoi 5-4.