-ads3-

Solisti i grupit “BTS”, Suga ka rezultuar pozitiv në testin për Covid-19.

Lajmin e bëri të ditur menaxheri i grupit, duke bëri të ditur se këngëtarit e zbuloi pasi u kthye nga koncertet në SHBA.

Gjatë ditës së djeshme, ai është vetëizoluar dhe është kthyer në shtëpi.

Ndërkohë, kompania e tij njoftoi se Suga në gusht e kishte marrë dozën e dytë të vaksinës dhe nuk kishte kontakt me asnjë anëtar tjetër të grupi kohëve të fundit.