-ads3-

Dy persona kanë vdekur pas infektimit me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri.

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë ka njoftuar se nga 3 mijë e 435 testime, kanë rezultuar 321 raste të reja me virusin korona.

Ndërsa 300 persona janë shëruar nga virusi vdekjeprurës dhe 5 mijë e 220 raste janë aktive.

Derisa që nga fillimi i pandemisë bëhet e ditur se janë bërë 1 milionë e 459 mijë e 507 testime dhe kanë rezultuar 207 mijë e 542 raste pozitive.