-ads3-

Lojtari i Barcelonës, Clement lenget sot ka rezultuar pozitiv me Covid-19.

Sipas faqes “ARA“, francezi ka rezultuar pozitiv edhe pse skuadra gjendet në pushime për nderë të krishtlindjeve.

Katalunasit nesër do të fillojnë seancat stërvitore për tu përgatitur për ndeshjes e së dielës së ardhshme më 2 janar kundër Mallovra.

Sipas protokollit të skuadrës së Barcelonës, lojtarët dhe stafi teknik edhe pse kanë qenë në pushime, kanë bërë testet për të mos përhapur virusin.

Gjatë rezultateve, Lenget ka rezultuar pozitiv.