-ads3-

 

Pornhub, ka sjellur tendencat, termat, kërkimet më të nxehta të vitit 2021 dhe një përmbledhje të gjithçkaje që ndodhi gjatë vitit.

 

Faqja më e ndjekur e pornografisë Pornhub ka publikuar statistikat edhe për vendin tonë.

Në Kosovë, pra kategoria më e kërkuar është ‘milf’, në Shqipëri kategoria më e popullarizuar është ‘lesbian’, në Mal të Zi, është kategoria ‘anal’, kurse në Maqedoninë e Veriut dhe Serbi kategoria më e ndjekur është ‘milf’.

Çdo vit, ekipi i Insights dhe statisticienët e Pornhub analizojnë të dhënat nga miliarda vizita për të parë se çfarë përmbajtje përcaktoi vitin.

Ata që ndjekin këtë blog e dinë se kërkimet kryesore të Pornhub shpesh ndikohen nga kultura dhe ngjarje të tjera në mbarë botën.

Hentai’ (zhanri anime i përmbajtjes pornografike) u bë termi më i popullarizuar i kërkimit në botë pasi u ngjit në vendin e parë në Amerikë, audienca më e madhe e Pornhub. ‘Hentai’ ishte një nga dhjetë kërkimet më të mira në pothuajse çdo vend në vitin 2021. ‘Romance’ ishte termi i dytë më i kërkuar dhe ‘Seksi në grup’ u rendit i treti.

Videot e kategorizuara si ‘japoneze’ ishin ndër më të shikuara këtë vit, të ndjekura nga ato në kategoritë ‘lesbike’, ‘banoz’, ‘hentai’ dhe ‘milf’.

Lana Rhoades mbeti pornostarja më e kërkuar në Pornhub, duke grumbulluar mbi 1.23 miliardë shikime, e ndjekur nga Abella Danger, Eva Elfie dhe Riley Reid. I vetmi pornostar mashkull që hyn në këtë listë të 30-ve është ende Jordi El Niño Polla, i cili është në vendin e tetë në renditje.

Në Shtetet e Bashkuara, ‘hentai’ kaloi ‘lesbike’ si termi më i kërkuar në vitin 2021. ‘Milf’, ‘ebony’, ‘aziatik’ dhe ‘latina’ ruajtën pozitat e tyre të 3, 4, 5 dhe 6, ndërsa ai ‘treshe’ u ngjit me dy pika për t’u bërë termi i 7-të më i kërkuar në mesin e vizitorëve amerikanë.

Harta e mëposhtme ilustron se cilat nga kategoritë kryesore janë më të njohura në pjesë të ndryshme të botës.

‘Ebony’ mbeti në krye në Shtetet e Bashkuara, ndërsa fqinjët veriorë në Kanada preferojnë ‘lesbike’.

‘Hentai’ e zgjeroi popullaritetin e saj në Amerikën e Jugut, ‘japonese’ është e njohur në pjesën më të madhe të Azisë, ‘indian’ është në krye në Indi dhe Pakistan, ndërsa ‘arab’ është kategoria më e popullarizuar në vende si Egjipti dhe ‘Anal’ në shumë vende të Evropës.