-ads3-

Ish-kryeministri Sali Berisha ka njoftuar datën e protestës së radhës kombëtare.

Data 8 janar do të jetë tubimi i dytë i opozitës pas asaj të 20 dhjetorit.

Protesta do të zhvillohet përpara Kryeministrisë kundër vjedhjes 430 mln euro të inceneratorëve dhe për dorëheqjen e Edi Ramës.