Lajme të mira për Julen Lopegui pasi që Marcelo është kthyer në stërvitje

Marcelo ishte pjesë e stërvitjeve të sotme me grupin, e cila gjë jep indikacione për kthimin e tij shumë shpejt, nëse gjithçka nuk shkon keq ai do të mund të luaj kundër Levantes më 20 tetor në Bernabeu, para se të luaj në El Clasco për Los Blancos

Me Carvajal dhe Benzema janë duke u stërvitur brenda, një tjetër gjë pozitive derisa Isco po ashtu është duke u stërvitur në fushë në ditën e dytë të tij. Isco ka punuar me top dhe vazhdon që të rikuperohet pas operacionit të apendiksit më 25 shtator.

Lopetegui vazhdon të llogarit në Casilla, Luca, Odriozola, Reguilón, Marcos Llorente, Mariano, Lucas Vázquez, the players of Castilla López, Augusto, Javi Sánchez, Alberto, Martín, Fran García, Cristo dhe portirin e ekipit të dytë Luis.

Skuadra do të rikthehet në stërvitje edhe të mërkurën me dyer të mbyllura.

Loading...