Khabib Nurmagomedov është protagonisti kryesor i medieve botërore pas fitores spektakolare në UFC ndaj Conor McGregor.<

Në një luftë të paharruar, luftëtari rus ka arritur të mund Conor McGregorin, për të mbrojtur titullin në peshat e lehta në UFC.

Kjo fitore dhe rrjedha pas kësaj lufte, ka shndërruar Khabibin në personin më të përfolur në medie ditëve të fundit.

Edhe pse shumë është shkruar për të kaluarën e tij, vuajtjet e besimin, sot është zbuluar edhe një pjesë e anës së errët të tij.

Në një video të publikuar nga ‘The Sun’, Khabib shihet teksa i detyron të pastrehët që të bëjnë pompa në rrugë për tu dhënë më pas para.

Loading...