Këngëtari Vedat Ademi tash e një kohë po jeton dhe vepron në Amerikë.

-ads3-

Së fundi, ai kishte dhënë lajmin se është bërë baba për herë të dytë, bashkëshortja e tij solli në jetë një djalë që Eren Nik Ademi.

Djali i madh i këngëtarit, Jon Art sot mbush 5 vjet, me këtë rast Vedati kishte zgjedhur disa fjalë prekëse për ta uruar atë.

“Ti shpirt i vogel
Ti je refreni i kenges tone
Vetem ti, vetem ti na fale gjithe boten mbare
Vetem ti, vetem ti na bere, te kemi krahe
Vetem ti, vetem ti na fale, gjithe lumturine qe donin
Vetem tiiii, sa shume jete na fal

Gezuar 5 vjetorin e lindjes Jon Art
U befsh 100 vjec biri i babit, pac fat e shendet
Babi, Mami dhe vllau i vogel Eren te duan shumeeeeeeeee ”, shkruan këngëtari.

Image