ë 2015 u bë e famshme përmes rrjeteve sociale dhe bujës që shkaktoi arsyeja se përse e la ish-bashkëshorti i saj, një politikan i njohur ukrainas.

-ads3-

Në atë kohë, Alena Politukha ishte tejet aktive në Instagram, ku siguroi me shpejtësi mijëra ndjekës falë fotove tejet provokuese që postonte. Pikërisht këto foto ishin shkaku që ish-bashkëshorti vendosi të divorcohej.

E kur njëra derë mbyllet, një tjetër hapet. Alenas së fundi iu bë një ofertë e mirë nga revista e famshme “Sports Illustrated” dhe 34-vjeçarja ukrainase thotë se ka prekur ëndrrën e saj, të jetë një modele.