Messi dhe Ronaldo udhëheqin sulmin në formacionin e vitit të publikuar nga World Soccer.

-ads3-

Revista prestigjioze, World Soccer, ka publikuar formacionin më të mirë të vitit, ku gjenden tre lojtarë të Real Madridit (Ronaldo, Ramos, Marcelo), që fituan Ligën e Kampionëve.

Në këtë formacion bën pjesë vetëm një lojtar i Barcelonës, ai është Leo Messi, derisa Paulo Dybala i Juventusit ka lënë jashtë 11-shës më të mirë Luka Modricin, Andres Iniestan e Toni Kroosin.

Derisa mesfushori i Chelseat, N’Golo Kante, i cili u transferua në “Stamford Bridge” shumë më lirë se rekordi botëror, Paul Pogba, ka arritur të zë vend në 11-shen ideale të World Soccer para bashkëkombësit të tij, bën të ditur AS, transmeton Gazeta Express.

Ja 11-shja ideale sipas World Soccer: