Kandidatja e LSI-së në Fier, Erisa Xhixho, e cila ishte e renditur e treta në listë nuk ka arritur dot të marrë mandatin për tu përfaqësuar në Kuvend.

-ads3-

Por menjëherë pas mbylljes së votimeve Xhixho me anë të një statusi në Facebook, ka theksuar se pavarësisht gjithçkaje LSI tregoi një politikë ndryshe që sapo ka filluar betejën e saj.

Deri më tani në Fier LSI ka marrë dy mandate.

Statusi i plotë:

Faleminderit nga zemra LRI Fier dhe gjithe te rinjve qarkut Fier, grave,vajzave dhe qytetareve per cdo shtrengim duarsh, dashuri, buzeqeshje qe me keni dhuruar me gjithe sinqeritetin e nje miqesie qe fitova fale jush.Kjo eshte fitorja ime me e madhe. Pavaresisht gjithckaje une fitova miqesine tuaj duke bere nje fushate me emocion ,me shume dashuri dhe model europian sic une e deshiroja. Ne treguam qytetari dhe nje politike ndryshe e cila sapo ka filluar betejen e saj, misioni vazhdon…