James Rodriguez do të largohet gjatë kësaj vere nga Real Madrid për të kaluar në Manchester United

-ads3-

Mesfushori Kolumbian, James Rodriguez ka arritur marrëveshje personale me Manchester Unitedin dhe tashmë duhet të akordohen edhe skuadrat.

James nuk është zgjedhja e parë e trajnerit Zinedine Zidane. Kjo është edhe arsyeja se dëshiron të largohet.

Sipas The Sun, James do të ndjek hapat e Alvaro Moratas, por duhet të arrihet marrëveshje në mes të Unitedit dhe Real Madridit.

“Krejt çka duhet është marrëveshja në mes të dy skuadrave, Real Madrid dhe Manchester United. Çmimi i Jmesit sillet nga 70 deri në 80 milionë euro”, shkruan The Sun.