Juventusi ka ofruar 45 milionë euro për Federico Bernardeschin, ndërsa Fiorentina kërkon 50 milionë euro.

-ads3-

Italiani aktualisht është duke luajtur në Kampionatin Evropian për 21 vjeçar.

Ai ka kontratë deri në qershor të vitit 2018 me klubin viola.

Fiorentina i kërkon  50 milionë euro, ndërsa Juve ka kërkuar 45 milionë euro.

Për lojtarin interesohen edhe Inter dhe Bayern Munich.

Bernardeschi e pëlqen Juven, por kryesia e Firorentinës frikësohen nga revolta e tifozëve nëse e shesin në këtë klub.

Sportitalia shkruan se përvec Bernardeschit, Juventusi ka edhe me Douglas Costan marrëveshje.