James Rodriguez dëshiron të transferohet në Manchester United

-ads3-

Ylli kolumbian, James Rodriguez pritet të largohet nga Real Madridi gjatë kësaj vere, pasi nuk po luan rregullisht që prej ardhjes së Zinedine Zidanes në krye të skuadrës

Ish anëtari i Portos dhe Monacos ka shumë oferta nga skuadra të njohura si: Chelsea, Manchester City, Manchester Untied, Inter e Juventus.

Sipas portalit, Ok Diario, Rodriguez preferon transferimin te Manchester United, përcjell Express.

Edhe më herët është raportuar se ‘Djajtë e Kuq’ do ta transferojnë kolumbianin, por deri më tani nuk ka pasur asgjë konkrete.

James u transferua në Real në vitin 2014 për 80 milionë euro nga Monaco. Ai ka bërë 109 paraqitje për Los Blancos, duke shënuar 36 gola.