Kate Middleton, Dukesha 35-vjeçare e Kembrixhit, nënë e dy fëmijëve, gjithmonë duket e përsosur. Nga flokët e saj të përkryera me shkëlqim, deri poshtë këpucëve të saj të njohura, Middleton e di se çfarë është e mirë, prandaj nuk duket befasuese që të gjitha femrat mundohen t’ia vjedhin idetë e saj , duke përfshirë këtu ish zonjën e parë Michelle Obama.

-ads3-

Carl Ray, grimeri professional i Michelle Obamës, u shpreh se : “Michelle Obama e ka përdorur këtë xhel organik Botox rregullisht sipas rekomandimit të Kate Middleton,”. Xheli, i njohur si Biotulin Supreme Skin Gel, përmban spilanthol, një anestetik lokal i nxjerrë nga acmella oleracea bimore. ekstraktin e embrionit cilindrik, një barishte nga shkretëtirat e Amerikës së Jugut, i njohur të ketë veti hidratuese, së bashku me acidin hialuronik, i cili mbanë lëkurën rinore .

Siç shpjegohet nga kompania në faqen e saj, xheli, i cili u zhvillua nga një ekip shkencëtarësh të udhëhequr nga farmacisti dhe kimisti Dr. Claus Breuer, është i krahasueshëm me injeksione me gjilpërë që përmbajnë toksinë botulinum, vetëm se pa dhimbjen dhe pa nevojë për të shkuar tek estetisti për çdo aplikim.

Xheli  aplikohet në fytyrë si një locion qetësues dhe do t’ju japë rezultate për rreth një orë, ndërsa sipas kompanisë efektet zgjasin rreth 24 orë.

Përpos xhelit, Ray gjithashtu zbuloi se sekretet e tjera të Obamës për të pasur lëkurë të shëndoshë  përfshijnë një dietë të shëndetshme, shumë ujë gjatë ditës, stërvitje dhe gjithmonë një gjumë i mirë i natës.