Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, dëshiron ta mbyllë sezonin me një tjetër trofe. Bëhet fjalë për Kupën e Konfederatave, ku Portugalia gjendet në gjysmëfinale.

-ads3-

Për të arritur në finale, Portugalia e Cristiano Ronaldos duhet t’i matë forcat me Kilin dhe duket se janë gati për “finalen para finales”, kështu cilësohet kjo sfidë.

“Gati për nesër”, ka shkruar Ronaldo në Instagram. Portugalia dhe Kili do të përballen nesër në orën 20:00.